mail_icon  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     Telefon +48 (32) 271 66 78 

Charakterystyka wiat rowerowych

Coraz więcej osób każdego dnia przemieszcza się rowerami do pracy lub szkoły, na zakupy, spotkanie ze znajomymi lub po prostu w celach rekreacyjnych. To doskonały pojazd, który pozwala nam sprawnie poruszać się po mieście, omijając kłopotliwe korki i unikając problemów z parkowaniem. Każdy posiadacz tego jednośladu chciałby jednak, aby podczas postoju był on odpowiednio zabezpieczony nie tylko przed osobami postronnymi, które mogłyby zechcieć go zawłaszczyć, ale również przed różnorodnymi czynnikami zewnętrznymi. W tym celu tworzone są wiaty rowerowe, które obecnie są coraz częściej spotykane w architekturze miejskiej.

Wiatry rowerowe - funkcje, specyfika i zastosowanie

Główną funkcją wiat rowerowych jest zabezpieczanie pozostawionych na zewnątrz rowerów przed różnorodnymi czynnikami atmosferycznymi, w tym przede wszystkim deszczem, śniegiem czy wiatrem. Znajdują zastosowanie przede wszystkim przy obiektach użytku publicznego, takich jak np. parki, szkoły, urzędy, centra handlowe, zakłady pracy, biurowce itd.

Wiaty rowerowe to stosunkowo proste konstrukcje, które mogą przybierać różne formy i rozmiary, dlatego też z łatwością można je przystosować do powierzchni i specyfiki konkretnego obszaru. Tworzone są też z różnych materiałów. Mogą być z łatwością dopasowane do designu przestrzeni miejskiej i otaczającej jej architektury.

Wiaty rowerowe występują w wersji zabudowanej i niezabudowanej. Mogą zapewniać wymaganą ilość stanowisk. Bardzo często stanowią parking nie tylko dla rowerów, ale również skuterów czy nawet motocykli.

Wiaty rowerowe oparte na konstrukcji modułowej

W ofercie naszej firmy dostępne są wiaty rowerowe oparte na konstrukcji modułowej. Pozwala ona na dowolne łączenie elementów, co z kolei daje większą swobodę w przypadku konieczności zwiększania długości lub szerokości wiaty.

Każda oferowana przez nas konstrukcja wyróżnia się wysoką jakością i precyzją wykonania. Wiaty tworzone są z zamkniętych profili stalowych, ocynkowanych i lakierowanych proszkowo. Dzięki temu gwarantują one wieloletnią trwałość eksploatacyjną oraz odporność na działanie warunków atmosferycznych.