mail_icon  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     Telefon +48 (32) 271 66 78 

Blog

wiata rowerowa

Wiaty rowerowe jako ważny element miejskiej infrastruktury

Zachęcenie mieszkańców do zamiany samochodu na rower to jeden z priorytetów zarządów wielu miast. Aby jednak umożliwić ludziom komfortowe przemieszczanie się na wspomnianych jednośladach, warto dostosować infrastrukturę miasta do tego rodzaju pojazdów. Oprócz tworzenia ścieżek rowerowych dobrze zainwestować w wiaty. Dlaczego są one tak ważne? Gdzie powinny się znaleźć?

Czytaj więcej...

gablota reklamowa

Zalety gablot reklamowych montowanych w wiatach przystankowych

Główną zaletą gablot reklamowych montowanych w wiatach przystankowych jest ich widoczność. Reklama, zamieszczona w przestrzeni publicznej, w której jest oglądana i podświadomie zapamiętywana przez setki tysięcy ludzi dziennie, jest reklamą najbardziej skuteczną. Co więcej, potencjalny klient ma możliwość zaznajomienia się z jej treścią, w trakcie oczekiwania na środek transportu. Ze względu na swoje duże rozmiary, gablota reklamowa montowana w wiatach przystankowych „rzuca się w oczy” i jest trudna do zignorowania. Sprawdź, w jakiego rodzaju wiacie przystankowej gablota reklamowa sprawdzi się najlepiej.

Czytaj więcej...

przystanek

Co to jest wiata Smart - inteligentna wiata przystankowa

Słowo SMART chyba już na stałe weszło do naszego życia. Mamy już smartfony, smartwatche, opaski smart, funkcję smart w telewizorach, a nawet urządzenia AGD w wersji smart. I bardzo dobrze, ponieważ te wszystkie urządzenia dzięki nowej technologii stają się praktyczniejsze i powodują, że dzięki nim możemy zrobić więcej rzeczy.

Czytaj więcej...

Wiata aluminiowa

Jak powstają wiaty aluminiowe? Tajniki produkcji

Aluminium jest materiałem, który cechuje się niezwykłą wytrzymałością (wyższą niż na przykład stal). Jest to dość niezwykła cecha, bo jego masa własna jest stosunkowo niewielka. Dodatkowo jest odporny na korozje i może znieść naprawdę duże obciążenia. Dzięki temu jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Aluminium można stosować na przykład do konstrukcji targowych, zadaszeń, fasad, estrad i scen. Bardzo często stosuje się je również do wykonania wiat przystankowych lub rowerowych.

Czytaj więcej...

Wiata peronowa

Jak zaprojektować wiatę peronową?

Atrakcyjny wygląd dworca stanowi pierwszą wizytówkę każdej miejscowości, dlatego też warto sprawić, by dworzec wyglądał prestiżowo i profesjonalnie, stanowiąc przy okazji miejsce przyjazne każdemu podróżnemu. Najpopularniejszym elementem infrastruktury peronowej jest wiata, która gwarantuje ochronę przez wiatrem i deszczem, a także daje możliwość odpoczynku. Aby w pełni spełniała swoje funkcje, powinna być estetyczna, a przede wszystkim funkcjonalna. 

Czytaj więcej...

wiata przystankowa

Gabloty reklamowe jako element wiat przystankowych

Już starożytni sprzedawcy wykrzykiwali na targach zachęty do kupna ich towarów. Ten, który był głośniejszy, przyciągał uwagę kupujących, co dawało mu przewagę nad innymi i skutkowało wyższymi zyskami. Tak też zrodziła się reklama, której nazwa pochodzi zresztą od łacińskiego słowa "clamo", oznaczającego "krzyczeć" i "przywoływać". Początkowo była jedynie ustną zachętą, by po jakimś czasie ewaluować w stronę obrazkową i pisemną. Kiedyś pojawiała się jedynie sporadycznie, dziś natomiast jest integralną częścią naszego życia.

Czytaj więcej...

wiata przystankowa

Rodzaje wiat przystankowych

Wiaty przystankowe możemy podzielić przede wszystkim ze względu na ich konstrukcję. W naszej ofercie znaleźć można wiele różnorodnych modeli, w tym zarówno o konstrukcji modułowej, jak i tradycyjnej oraz nowoczesnej.

Czytaj więcej...

peron

Elementy infrastruktury peronowej

Publiczna infrastruktura peronowa ma służyć przede wszystkim pasażerom, którzy podczas oczekiwania na pociąg chcą czuć się bezpiecznie, a jednocześnie komfortowo. Poszczególne elementy wyposażenia peronów muszą zapewniać trwałość, funkcjonalność, a jednocześnie wyróżniać się estetycznym wyglądem. W tym artykule przedstawiamy podstawowe elementy, jakie wchodzą w skład infrastruktury peronowej.

 

Czytaj więcej...

wiata rowerowa

Charakterystyka wiat rowerowych

Coraz więcej osób każdego dnia przemieszcza się rowerami do pracy lub szkoły, na zakupy, spotkanie ze znajomymi lub po prostu w celach rekreacyjnych. To doskonały pojazd, który pozwala nam sprawnie poruszać się po mieście, omijając kłopotliwe korki i unikając problemów z parkowaniem. Każdy posiadacz tego jednośladu chciałby jednak, aby podczas postoju był on odpowiednio zabezpieczony nie tylko przed osobami postronnymi, które mogłyby zechcieć go zawłaszczyć, ale również przed różnorodnymi czynnikami zewnętrznymi. W tym celu tworzone są wiaty rowerowe, które obecnie są coraz częściej spotykane w architekturze miejskiej.

Czytaj więcej...

wiata przystankowa

Jakie standardy powinny spełniać przystanki autobusowe?

Przystanki autobusowe jest to wyznaczone i odpowiednio oznakowane miejsce, w którym pasażerowie mogą wejść na pokład autobusu lub opuścić pojazd w bezpieczny sposób. Najczęściej w takim miejscu ustawiana jest specjalna wiata przystankowa.

Czytaj więcej...