mail_icon  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     Telefon +48 (32) 271 66 78 

Blog

pusty przystanek autobusowy

Jakie normy bezpieczeństwa powinny spełniać wiaty przystankowe i peronowe?

Wiaty przystankowe są ważną częścią infrastruktury składającej się na system transportu zbiorowego. Właściwie zaprojektowane i wykonane chronią pasażerów przed czynnikami zewnętrznymi – przede wszystkim opadami atmosferycznymi oraz podmuchami wiatru, pozwalając im na wygodne oczekiwanie na tramwaj, autobus bądź pociąg. Producenci wiat przystankowych i peronowych muszą też zadbać o to, by były one estetyczne i dobrze wkomponowywały się w swe otoczenia, a ponadto powinni zwrócić uwagę na ich wytrzymałość na uszkodzenia wynikające z normalnej eksploatacji np. ciągły kontakt z wodą, wilgocią i nasłonecznieniem, a jednocześnie odporność na ewentualne akty wandalizmu. Przekonajmy się, z czym jest to związane.

Czytaj więcej...

wiata przystankowa

Jakie materiały wykorzystuje się przy produkcji wiat i gablot?

Każda przestrzeń potrzebuje różnych elementów małej architektury, które podniosą jej funkcjonalność i zapewnią wyższy poziom komfortu dla jej użytkowników. Wśród wyposażenia, które w większości przypadków okaże się niezbędne na większości terenów zurbanizowanych, na szczególną uwagę zasługują wiaty przystankowe. Są one konieczne do ochrony pasażerów oczekujących na autobus lub tramwaj przed wiatrem, padającym śniegiem czy ochlapaniem przez przejeżdżające auta. Będą również nieocenione, gdy kursy odbywają się rzadziej, ponieważ znajdująca się w nich z reguły ławeczka pozwoli na zajęcie miejsca siedzącego. Przekonajmy się, jakim wyzwaniom muszą sprostać takie konstrukcje i sprawdźmy, z czego powstają.

Czytaj więcej...

gablota reklamowa obok wiaty rowerowej

Jak zabezpieczyć tablicę reklamową przed wandalami i czynnikami atmosferycznymi?

Tablice reklamowe od lat pozostają jednym z najchętniej wykorzystywanych sposobów na reklamę zarówno produktów, jak i usług. Umieszczone w przestrzeni miejskiej, pozwalają na dotarcie do różnych grup odbiorców. Ponadto jest to korzystny finansowo sposób na zyskanie nowych klientów. Niestety, plakaty są narażone na zniszczenia przez wandali oraz w wyniku działania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Czy istnieje skuteczny sposób na ich zabezpieczenie?

Czytaj więcej...

zadaszenie przystanku autobusowego

Które przystanki autobusowe powinny być wyposażone w wiaty?

Przystanki autobusowe powinny być tworzone tak, aby zapewniać wszystkim oczekującym na określony środek transportu komfort oraz ochronę przed niekorzystną pogodą. Mogą w tym skutecznie pomóc wiaty zaprojektowane w przemyślany sposób. Gdzie dobrze je postawić? Co powinno je wyróżniać?

Czytaj więcej...

tablica reklamowa

Tablice jako element reklamy zewnętrznej

Aby zainteresować potencjalnych klientów swoimi produktami oraz wyróżnić się na tle konkurencji, musimy zainwestować w odpowiednią reklamę. Obecnie możemy wybierać spośród wielu opcji, pozwalających na zapisanie się w pamięci odbiorców. Jedną z nich jest reklama zewnętrzna w formie tablic umieszczonych w miejscach, w których codziennie jest znaczna liczba osób. Czy inwestycja w tego rodzaju rozwiązanie to dobry pomysł? Jakie firmy powinny na nie postawić?

Czytaj więcej...

wiata rowerowa

Wiaty rowerowe jako ważny element miejskiej infrastruktury

Zachęcenie mieszkańców do zamiany samochodu na rower to jeden z priorytetów zarządów wielu miast. Aby jednak umożliwić ludziom komfortowe przemieszczanie się na wspomnianych jednośladach, warto dostosować infrastrukturę miasta do tego rodzaju pojazdów. Oprócz tworzenia ścieżek rowerowych dobrze zainwestować w wiaty. Dlaczego są one tak ważne? Gdzie powinny się znaleźć?

Czytaj więcej...

gablota reklamowa

Zalety gablot reklamowych montowanych w wiatach przystankowych

Główną zaletą gablot reklamowych montowanych w wiatach przystankowych jest ich widoczność. Reklama, zamieszczona w przestrzeni publicznej, w której jest oglądana i podświadomie zapamiętywana przez setki tysięcy ludzi dziennie, jest reklamą najbardziej skuteczną. Co więcej, potencjalny klient ma możliwość zaznajomienia się z jej treścią, w trakcie oczekiwania na środek transportu. Ze względu na swoje duże rozmiary, gablota reklamowa montowana w wiatach przystankowych „rzuca się w oczy” i jest trudna do zignorowania. Sprawdź, w jakiego rodzaju wiacie przystankowej gablota reklamowa sprawdzi się najlepiej.

Czytaj więcej...

przystanek

Co to jest wiata Smart - inteligentna wiata przystankowa

Słowo SMART chyba już na stałe weszło do naszego życia. Mamy już smartfony, smartwatche, opaski smart, funkcję smart w telewizorach, a nawet urządzenia AGD w wersji smart. I bardzo dobrze, ponieważ te wszystkie urządzenia dzięki nowej technologii stają się praktyczniejsze i powodują, że dzięki nim możemy zrobić więcej rzeczy.

Czytaj więcej...

Wiata aluminiowa

Jak powstają wiaty aluminiowe? Tajniki produkcji

Aluminium jest materiałem, który cechuje się niezwykłą wytrzymałością (wyższą niż na przykład stal). Jest to dość niezwykła cecha, bo jego masa własna jest stosunkowo niewielka. Dodatkowo jest odporny na korozje i może znieść naprawdę duże obciążenia. Dzięki temu jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Aluminium można stosować na przykład do konstrukcji targowych, zadaszeń, fasad, estrad i scen. Bardzo często stosuje się je również do wykonania wiat przystankowych lub rowerowych.

Czytaj więcej...

Wiata peronowa

Jak zaprojektować wiatę peronową?

Atrakcyjny wygląd dworca stanowi pierwszą wizytówkę każdej miejscowości, dlatego też warto sprawić, by dworzec wyglądał prestiżowo i profesjonalnie, stanowiąc przy okazji miejsce przyjazne każdemu podróżnemu. Najpopularniejszym elementem infrastruktury peronowej jest wiata, która gwarantuje ochronę przez wiatrem i deszczem, a także daje możliwość odpoczynku. Aby w pełni spełniała swoje funkcje, powinna być estetyczna, a przede wszystkim funkcjonalna. 

Czytaj więcej...