mail_icon  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     Telefon +48 (32) 271 66 78 

Jak powstają wiaty aluminiowe? Tajniki produkcji

Aluminium jest materiałem, który cechuje się niezwykłą wytrzymałością (wyższą niż na przykład stal). Jest to dość niezwykła cecha, bo jego masa własna jest stosunkowo niewielka. Dodatkowo jest odporny na korozje i może znieść naprawdę duże obciążenia. Dzięki temu jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Aluminium można stosować na przykład do konstrukcji targowych, zadaszeń, fasad, estrad i scen. Bardzo często stosuje się je również do wykonania wiat przystankowych lub rowerowych.

Proces powstawania wiat

Wiaty rowerowe lub przystankowe pełnią funkcję ochronną dla osób, lub pojazdów. Często są elementem architektury miejskiej, choć  te rowerowe i samochodowe znajdują też zastosowanie w obszarach prywatnych, będąc na przykład zamiennikiem garażu. Właśnie dlatego warto by wyglądały estetycznie. Dbając o każdy szczegół, stosujemy innowacyjne rozwiązania. Nasze wiaty bazują na konstrukcji modułowej. Oznacza to, że elementy można łączyć dowolnie pod względem szerokości i długości. Ich konstrukcje wykonywane są ze specjalnych zamkniętych profili stalowych. Następnym etapem produkcji jest cynkowanie i lakierowanie. Te zabiegi gwarantują, że wiata będzie służyła przez lata. Oprócz tego będzie odporna na skrajne warunki atmosferyczne i ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Zadaszenie wykonujemy w dwóch wariantach – półokrągłym lub płaskim.

Zalety stosowania wiat

Wiaty aluminiowe posiadają wiele zalet. Są świetną alternatywą dla tradycyjnych garaży, ponieważ są od nich tańsze. Poza tym mają szereg zastosowań. Oprócz ochrony osób czy rowerów, mogą posłużyć na przykład jako zadaszenie mebli ogrodowych albo miejsce zabaw dla dzieci. Poza tym są łatwe w utrzymaniu, ponieważ do czyszczenia wystarczy użyć wody z węża ogrodowego i nie wymagają konserwacji. Ich montażu i demontażu są proste, ale oczywiście w razie potrzeby pomocą służy ekipa fachowców.

Wiaty aluminiowe są trwałe i proste w utrzymaniu. Mają też wiele zastosowań, dzięki czemu pełnią szereg funkcji w przestrzeni miejskiej i na terenach prywatnych. W razie pytań zapraszamy do kontaktu, zrealizujemy projekt dopasowany do Państwa potrzeb.