mail_icon  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     Telefon +48 (32) 271 66 78 

Jak zaprojektować wiatę peronową?

Atrakcyjny wygląd dworca stanowi pierwszą wizytówkę każdej miejscowości, dlatego też warto sprawić, by dworzec wyglądał prestiżowo i profesjonalnie, stanowiąc przy okazji miejsce przyjazne każdemu podróżnemu. Najpopularniejszym elementem infrastruktury peronowej jest wiata, która gwarantuje ochronę przez wiatrem i deszczem, a także daje możliwość odpoczynku. Aby w pełni spełniała swoje funkcje, powinna być estetyczna, a przede wszystkim funkcjonalna. 

 

Podczas projektowania wiaty peronowej należy mieć przede wszystkim na uwadze komfort podróżnych. Jako, że jest to miejsce, w którym oczekują oni na pociąg, powinno dawać możliwość odpoczynku. Z tego powodu warto wyposażyć je w miejsca do siedzenia. Najczęściej są to estetyczne, drewniane ławki. Trzeba wziąć również pod uwagę duże natężenie ruchu, ponieważ peron odwiedzają codziennie tysiące osób. W związku z tym wiata powinna być przestronna, aby mogła dać schronienie jak największej liczbie pasażerów. Warto ją także wyposażyć w gabloty z rozkładem jazdy, co będzie dużym ułatwieniem dla oczekujących na pociąg, którzy na miejscy będą mogli sprawdzić rozkład jazdy. Nie należy też zapominać o umiejscowionych w pobliżu wiaty koszach na śmiecie, pozwolą one bowiem zachować czystość na całym peronie. W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest także zapewnienie higieny. Dobrze więc jeśli wiata będzie łatwa w utrzymaniu czystości.

Elementy niezbędne do wyposażenia peronu najlepiej zakupić u sprawdzonego sprzedawcy, będzie to bowiem gwarancją ich najwyższej jakości. Naszym Klientom proponujemy zróżnicowane produkty, składające się na infrastrukturę peronową. Nasze realizacje bazują na wysoce estetycznych trendach wzorniczych oraz odporności na uszkodzenia mechaniczne, a także takie warunki zewnętrzne jak deszcz, śnieg czy niskie temperatury. Inwestycja w infrastrukturę peronową to inwestycja na długie lata, właśnie dlatego oferujemy wyłącznie najlepsze produkty.