mail_icon  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.     Telefon +48 (32) 271 66 78 

Rodzaje wiat przystankowych

Wiaty przystankowe możemy podzielić przede wszystkim ze względu na ich konstrukcję. W naszej ofercie znaleźć można wiele różnorodnych modeli, w tym zarówno o konstrukcji modułowej, jak i tradycyjnej oraz nowoczesnej.

Jakie wiaty przystankowe wyróżniamy?

Poznaj modele oferowanych wiat przystankowych wraz z ich najważniejszymi cechami charakterystycznymi:

- Nefryt - wiata modułowa z charakterystycznym półokrągłym dachem wychodzącym poza obrys konstrukcji. Wykonana z szyb hartowanych mocowanych w solidnej, stalowej konstrukcji cynkowanej i lakierowanej proszkowo.

- Inox Nova - model modułowy z płaskim dachem pokrytym poliwęglanem komorowym lub litym. Stalowa konstrukcja wypełniona jest szkłem hartowanym mocowanym w systemowych profilach aluminiowych. To nowość w naszej ofercie, wyróżniająca się industrialnym designem.

- Agat - modułowy model z szerokim opadającym do tyłu wiaty. Składa się ze stalowych ocynkowanych i lakierowanych proszkowo ścian wypełnionych szybami hartowanymi.

- Cyrkon - nowoczesna, wzmocniona konstrukcja wyróżniająca się charakterystycznym podcięciem w słupkach przednich. Wypełnienie segmentów wiaty wykonane jest z bezpiecznego szkła hartowanego mocowanego na nierdzewnych uchwytach. Posiada płaski dach, który najczęściej wykonany jest z poliwęglanu litego lub komorowego. Wiata Cyrkon może być przystosowana do potrzeb peronów PKP.

- Kwarc - model z linii nowoczesnych wiat w całości wykonany z systemowych profili aluminiowych wypełnionych szkłem hartowanym. Wyróżnia się klasycznym kształtem wiaty z półokrągłym spłaszczonym dachem.

- Perła - nowoczesna wiata o nietypowej konstrukcji dachu wykonanego z poliwęglanu komorowego. Konstrukcja opiera się na profilach stalowych cynkowanych i lakierowanych proszkowo. Szyby hartowane mocowane w systemie alu-puk, a miejsca siedzące mogą być zamontowane w poszczególnych segmentach wiaty.

- Topaz - jeden z najpopularniejszych modeli, który wyróżnia się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Klasyczny wygląd cechuje się półokrągłym (wypłaszczonym) dachem opartym na konstrukcji stalowej uzupełnionej o szkło hartowane mocowane w systemie aluminiowym alu-puk i na uszczelkach gumowych.

- Ametyst - tradycyjna, półokrągła wiata, która znana jest już od lat 90. Model ten nadal cieszy się zainteresowaniem. Standardowa konstrukcja składa się ze stalowych ram uzupełnionych o szkło hartowane.

- Szafir - przykład wiaty wspornikowej (słupowej). Na solidnej konstrukcji ocynkowanej i lakierowanej proszkowo zamontowany jest obszerny dach wiaty. Model ten dostępny jest w dwóch wariantach: jako wiata symetryczna i asymetryczna – na wąskie lokalizacje.

- Granat - kolejny model wspornikowy. Nie posiada przeszkleń tylnych ani bocznych, za to opiera się na solidnej stalowej konstrukcji, która zapewnia eksploatację przez długie lata. Jest to również jedna z najtańszych w realizacji wiat.